مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام ۱۱۰

admin بهمن 29, 1398 بدون دیدگاه

مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام ۱۱۰

 

 

مقایسه مشخصات فنی پراید ۱۱۱ با ام وی ام ۱۱۰

اگر می‌خواهید بدانید که کدام اتومبیل از مشخصات موتوری بهتری برخوردار است باید درباره مشخصات فنی پراید ۱۱۱ و ام وی ام ۱۱۰  mvm110، اطلاعات دقیقی داشته باشید.

پراید ۱۱۱ همان پراید هاچ‌بک است که در سال‌های دور تولید می‌شد. اما خوب کمی تغییرات در آن حاصل شده تا برای خریداران جذابیت‌هایی ایجاد شود. اما ام وی ام ۱۱۰ از همان ابتدا با یک شکل ظاهری تولید و تا به امروز هم تغییراتی در آن حاصل نشده است.

موتور پراید ۱۱۱ دارای چهار سیلندر، حجم موتوری برابر با ۱.۳ لیتر و تعداد ۸ سوپاپ‌ است. چنین اتومبیلی برای طی کردن مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر در سطح شهر به ۹.۵ لیتر بنزین احتیاج دارد و برای همین مقدار مسافت طی شده در خارج از شهر به ۵.۳ لیتر بنزین نیاز دارد.

این در حالی است که MVM 110 با یک موتور ۳ سیلندر و حجم موتوری ۰٫۸ لیتر دارای ۶ سوپاپ است. برای این ‌که بتوانید با ام وی ام ۱۱۰ مسافتی معادل ۱۰۰ کیلومتر را در سطح شهر طی کنید به ۸.۲ لیتر بنزین احتیاج دارید. همچنین اگر قصد دارید با این اتومبیل به خارج از شهر بروید، باید برای هر ۱۰۰ کیلومتر آن ۴.۵ لیتر بنزین مصرف کنید.

پراید ۱۱۱ با جعبه دنده‌ ۵ زمانه خود ۱۴.۱ ثانیه طول می‌کشد تا سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ برساند. این خودرو دیفرانسیل جلو است و ۷۱ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه قدرت دارد. همچنین گشتاور آن چیزی معادل  ۱۰۸  نیوتن متر در ۲۵۰۰ دور در دقیقه است. پراید ۱۱۱ می‌تواند به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

ام وی ام ۱۱۰ دارای یک جعبه دنده ۵ زمانه است و مدت زمانی معادل ۱۷.۱ ثانیه طول می‌کشد تا سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ برساند. این خودرو دیفرانسیل جلو است که ۶۸ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه قدرت دارد. همچنین گشتاور آن هم ۹۳ نیوتن متر در ۳۵۰۰ دور در دقیقه است. با ام وی ام ۱۱۰ می‌توانید به سرعت حداکثری ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت برسید.

در مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام  ۱۱۰ دانستن حجم باک از اهمیت زیادی برخوردار است. حجم باک پراید ۱۱۱ میزان ۴۰ لیتر بنزین را در خود جای می‌دهد و  دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. باک ام وی ام ‍‍‍۱۱۰ می‌تواند، حجم ۳۵ لیتر بنزین را در خود جای دهد و استاندارد آلایندگی آن یورو ۴ است.

 

 

 

 

مقایسه مشخصات ظاهری پراید ۱۱۱ با ام وی ام ۱۱۰

برای این ‌که بیشتر با این دو خودرو آشنا شوید در این بخش به مقایسه مشخصات ظاهری پراید ۱۱۱ با ام وی ام ۱۱۰ می‌پردازیم.

پراید ۱۱۱ دارای طولی به اندازه ۳۶۷۳ میلیمتر، عرض ۱۶۰۵ میلیمتر و ارتفاعی معادل ۱۴۵۵ میلیمتر است. همچنین فاصله دو محور آن از یک‌دیگر ۲۳۴۵ میلیمتر در نظر گرفته شده است. وزن این خودرو هم چیزی معادل ۹۰۵ کیلوگرم است. پراید ۱۱۱ دارای چهار درب برای ورود و خروج سرنشینان است که هر یک از سرنشینان، می‌تواند برای سوار شدن از یک درب استفاده کنند.

ام وی ام ۱۱۰ دارای ۳۵۶۴ میلیمتر طول است، عرض آن هم چیزی معادل ۱۶۲۰ میلیمتر است و ارتفاع MVM 110 هم ۱۵۲۷ میلیمتر قراد داده شده است. در این اتومبیل فاصله بین دو محور را ۲۳۴۰ میلیمتر در نظر گرفته‌اند. وزن تمام شده این خودرو ۹۳۶ کیلوگرم است و دارای چهار درب برای سوار و پیاده شدن سرنشینان دارد.

در مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام  ۱۱۰ از نظر ابعاد و وزن می‌توان گفت، اختلاف چندان زیادی وجود ندارد.

 

 

 

 

مقایسه امکانات پراید ۱۱۱ با ام وی ام ۱۱۰

این دو خودرو از ارزان‌ترین اتومبیل‌های بازار هستند به همین علت انتظار داشتن امکانات زیادی را از آن‌ها نداشته باشید. اما در مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام  ۱۱۰ برخی از امکانات با یکدیگر متفاوت است.

برای پراید ۱۱۱ ترمز ای‌بی‌اس در نظر گرفته شده است تا ایمنی خودرو بالاتر رود، البته فقط چرخ‌های جلو دارای این ترمز است و برای چرخ‌های عقب ترمز کاسه‌ای در نظر گرفته‌ شده است. بسته به نوع اتومبیل در برخی مدل‌ها فرمان هیدرولیک در نظر گرفته شده است، همچنین در بعضی از مدل‌ها هم برای راننده و هم سرنشین جلو کیسه ایمنی هوا قرار داده شده است.

برای ام وی ام ۱۱۰ ترمز‌های ای‌بی‌اس-ای‌بی‌دی در نظر گرفته شده است که در چرخ‌های جلو به‌کار رفته‌اند و چرخ‌های عقب دارای ترمز کاسه‌ای است. فرمان این خودرو هیدرولیک است و برای سرنشینان جلوی آن کیسه ایمنی هوا در نظر گرفته شده است.

 

پنجره‌های جلوی پراید ۱۱۱ برقی است و پنجره‌های عقب آن دستی، همچنین برای سرنشینان عقب و سرنشینان جلو کمربند ایمنی قرار داده شده است. چراغ‌های عقب در این خودرو مه‌شکن است و چراغ خطر سوم هم برای پراید ۱۱۱ در نظر گرفته شده است. چراغ‌های جلوی این خودرو قابیلت تنظیم زاویه دارند. در صورتی که برای موتور مشکلی رخ دهد می‌توان از طریق چراغ عیب‌یاب موتور آن را متوجه شد.

در ام وی ام ۱۱۰ چراغ‌های جلو و عقب مه‌شکن در نظر گرفته شده است، همچنین تعلیق جلو مک‌فرسون و تعلیق عقب مستقل ساخته شده است. برای سهولت بیشتر راننده و سرنشینان، پنجره‌های جلو و عقب در این خودرو برقی کار گذاشته شده است. همچنین فرمان ام وی ام را هیدورلیک ساخته‌اند که برای فضاهای کوچک شهری بسیار مناسب است. در مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام  ۱۱۰ یکی از مزیت‌های امنیتی ام وی ام قفل مرکزی آن است. از جمله تجهیزات ایمنی در ام وی ام می‌توان به چراغ رانندگی در روز آن اشاره کرد.

 

درب باک و صندوق‌عقب پراید ۱۱۱ را می‌توانید از داخل اتومبیل باز کنید. همچنین در این خودرو برف‌پاکن شیشه جلو، قابل تنظیم است و یک برف‌پاکن هم برای شیشه‌های عقب در قرار داده شده است.

برای ام وی ام ۱۱۰، کیلومتر شمار دیجیتالی در نظر گرفته شده است و همچنین سیستم صوتی این خودرو دارای چهار بلندگو است.

مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام  ۱۱۰ در بخش امکانات کمی سلیقه‌ای به‌‌نظر می‌رسد، به همین دلیل باید برای بررسی آن بیشتر وقت بگذارید.

قیمت پراید ۱۱۱ و ام وی ام ۱۱۰

بعد از مقایسه پراید ۱۱۱ با ام وی ام  ۱۱۰ اگر قصد دارید تا پراید ۱۱۱ را از بازار خریداری کنید، در بهمن همین امسال یعنی سال ۹۸، باید ۶۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هزینه پرداخت کنید. اما قیمت خرید این خودرو از کارخانه ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

با توجه به این‌که تولید ام وی ام ۱۱۰ در سال ۹۵ متوقف شده است، می‌توانید مدل ۹۵ آن را از بازار با مبلغ ۴۳ میلیون تومان تهیه کنید.

اگر به دنبال ارزان‌ترین خودروهای داخل ایران هستید باید از بین پراید و ام وی ام ۱۱۰ یکی را انتخاب کنید.

دسته ها : مقالات
برچسب ها :